Wyświetlacze jednokolorowe graficzno - tekstowe mają możliwość wyświetlania prostych filmików, grafik oraz tekstu z różnymi animacjami i efektami przejścia. Pozwalają w efektowny i ciekawy sposób zaprezentować dowolne treści: reklamowe, informacyjne czy np. ostrzegawcze, które chcemy przekazać.
Wyświetlacz graficzno tekstowy
Wyświetlacz graficzno tekstowy posiada możliwość prezentacji tekstu w wielu formatach czcionki i ich wielkościach, dodatkowo możliwości te rozbudowują różnorodne efekty jakie można nałożyć na tekst. Pozwala ponadto na wyświetlanie prostych grafik czy krótkich animacji. Efekty i grafiki można łączyć lub prezentować naprzemiennie Użytkownik może nawet kilka razy dziennie zmieniać treść wyświetlanej informacji. Obsługa za pomocą dedykowanego oprogramowania nie sprawi kłopotu przeciętnemu użytkownikowi komputera. A niezwykle realistyczne odwzorowanie obrazów na wyświetlaczu oczaruje odbiorców.
Dodatkowe funkcje
Wyświetlacz ma ponadto możliwość prezentacji, na stałe lub naprzemiennie: zegara, datownika, dni tygodnia w różnych formatach. Jeśli zamówimy urządzenie z odpowiednim sensorem, możemy wyświetlać również bieżący odczyt temperatury lub temperatury i wilgotności powietrza.
Cieniowanie grafiki – 16 poziomów
Rozbudowany system sterowania diodami pozwala uzyskać nie tylko włączanie i wyłączenie diod, lecz aż 16 poziomów jasności świecenia każdej diody (dzięki temu istnieje możliwość wyświetlenia np. efektu cieniowania). Każda dioda LED będąca pojedynczym pikselem obrazu, może przyjmować niezależnie 1 z 16 poziomów jasności. Wiele oferowanych na rynku urządzeń posiada najprostszą gamę odcieni (dostępnych jasności) pikseli, w których diody LED mogą świecić z maksymalną jasnością lub nie świecić wcale. Różnica ta ma olbrzymie znaczenie dla jakości i czytelności obrazu, a w konsekwencji dla atrakcyjności treści prezentowanych na wyświetlaczu. Jak na przykładzie poniżej:
Automatyczna regulacja jasności - sensor
Urządzenia mają możliwość dobowej regulacji jasności - przyciemnienia (lub całkowitego wyłączenia) w porach wieczornych/nocnych. Jednak tylko automatyczna regulacja jasności oparta o pomiar w czasie rzeczywistym światła otoczenia, poprzez sensor - daje realne dostosowanie jasności wyświetlacza do aktualnych warunków oświetlenia otoczenia.
Bieżący pomiar przez sensor jest zawsze aktualny. Starsze rozwiązania oparte tylko na trybie godzinowym nie uwzględniały zmian położenia słońca względem wyświetlacza, zmian zachmurzenia w ciągu dnia ani skracania i wydłużania dnia w ciągu roku, przez co treści w niesprzyjających warunkach mogły być nieczytelne a w innych razić zbyt jasnym światłem.
Oprócz automatycznej regulacji jasności opartej na sensorze, istnieje możliwość manualnego wybrania i zablokowania poziomu jasności. Program do obsługi wyświetlacza pozwala również na ręczne ustawienie różnych poziomów jasności w kilku częściach doby. Co również efektywnie pozwala dostosować jasność świecenia do warunków otoczenia, jednak ustawienia takie kilka razy w roku muszą być modyfikowane.
Wbudowany timer zasilania
Dla wygody użytkowania i mając na uwadze oszczędność energii elektrycznej, wyświetlacze wyposażone są w tryb czasowego wygaszania urządzenia w określonych godzinach. Jest to funkcja automatycznie włączająca i wyłączająca wyświetlacz w odpowiednich porach dnia lub nocy. Pozwala to uniknąć sytuacji, gdy wyświetlacz jest aktywny w godzinach kiedy jego przekaz nie ma szansy trafić do szerszego grona odbiorców.
Dostępne kolory diod
Wyświetlacze graficzno - tekstowe produkujemy w kilku wariantach kolorystycznych zastosowanych diod. Przed samodzielnym wyborem koloru zalecamy kontakt z naszym działem handlowym w celu uzyskania porady, jaki kolor diod najlepiej sprawdzi się w danej lokalizacji lub który z kolorów pozwoli na najbardziej czytelny odbiór prezentowanych treści.
Modułowa budowa wyświetlacza
Wyświetlacze graficzno tekstowe znajdujące się w ofercie Enterled budowane są poprzez łączenie niewielkich paneli. Rozmiar poziomy oraz rozmiar pionowy wyświetlacza jest wielokrotnością rozmiaru pojedynczego panelu zastosowanego w danym rozwiązaniu. Wprowadza to niewielkie ograniczenia co do swobody wyboru wielkości wyświetlacza urządzenia. Z drugiej jednak strony: daje to możliwość rozbudowania urządzenia w okresie użytkowania. Modułowa technologia pozwala każdorazowo na elastyczne dostosowanie (budowanie) produktu pod indywidualne wymagania Klienta.
Ponieważ w tak prosty sposób można konfigurować potrzebny rozmiar urządzenia, pozwala to na swobodny dobór formatu wyświetlacza LED. Istnieje również możliwość rozbudowy urządzenia, zmiany formatu czy podzielenia dużego urządzenia na dwa mniejsze. Należy jednak pamiętać, że zawsze wiąże się to z wymianą elementów konstrukcyjnych urządzenia. A co za tym idzie operacja taka bywa dość kosztowna.
Oprogramowanie
Pracę wyświetlacza kontroluje specjalizowany sterownik wbudowany w wyświetlacz. Jest on autonomicznym odtwarzaczem wgranych wcześniej treści. Sterownik posiada wbudowaną pamięć typu Flash. Programowanie treści do sterownika (wgrywanie treści reklamowych i informacyjnych od pamięci Flash) odbywa się za pomocą dowolnego komputera z systemem Windows® za pośrednictwem lokalnej sieci komputerowej LAN lub Wi-Fi bądź zdalnie poprzez Internet. Połączenie komputera do wyświetlacza wymagane jest tylko w czasie zmiany treści – w pozostałym czasie wyświetlacz pracuje samodzielnie.
Oprogramowanie stosowane do obsługi tego typu wyświetlaczy pozwala na tworzenie animacji z tekstu lub obrazu przy pomocy wielu dostępnych efektów graficznych. Intuicyjne oprogramowanie umożliwia także tworzenie animowanych napisów oraz importowania grafiki z zewnętrznych plików. Wyświetlacz ma możliwość prezentacji czasu, daty i temperatury w różnych formatach. Obsługa programu nie sprawi trudności przeciętnemu użytkownikowi komputera. Program pozawala stopniowo odkrywać możliwości posiadanego wyświetlacza a ogromne możliwości jakimi dysponuje powinny zadowolić najbardziej wybrednych użytkowników.
Sterowanie za pomocą Wi-Fi
Wersja wyświetlaczy graficzno tekstowych wyposażonych w komunikację WLAN nie jest produktem podstawowym i taka konfiguracja wymaga dodatkowej dopłaty. Wyświetlacz pracuje w sieci WLAN Wi-Fi jako Acces Point. Antena Wi-Fi jest wbudowana w wyświetlacz i pozwala na komunikację z urządzeniem z odległości przynajmniej z kilkudziesięciu metrów, zależne jest to od warunków otoczenia, jednak zazwyczaj odległość ta jest znacznie większa. Komunikacja z komputerem wymagana jest tylko w momencie zmiany treści na wyświetlaczu.
Sterowanie za pomocą LAN
Jest to konfiguracja podstawowa - wliczona w cenę. Wyświetlacz pracuje w sieci LAN jako zdalne urządzenie. Może być łączony z komputerem obsługującym poprzez huby, switche, routery itp. Przewód połączeniowy to skrętka UTP, ze złączami RJ-45. Komputer wymagany jest tylko w momencie zmiany treści na wyświetlaczu.
Zarządzanie wyświetlaczem przez Internet
Zdalne zarządzanie wyświetlaczem LED jest możliwe za pomocą lokalnej sieci komputerowej LAN oraz po uprzednim skonfigurowaniu również poprzez globalną sieć Internet. Aby uzyskać zdalny dostęp do zarządzania wyświetlaczem, należy zapewnić łącze internetowe dla sterownika wyświetlacza. Preferowane są szerokopasmowe łącza kablowe (DSL, ADSL itp.), lub szerokopasmowe łącza bezprzewodowe (HSPA, HSPA+, LTE), które obecnie są łatwiej osiągalne. Modem/router internetowy powinien obsługiwać DDNS (Dynamic DNS).
Łącze internetowe poza tym daje możliwość zainstalowania kamery skierowanej na wyświetlacz celem zdalnego podglądu pracy urządzenia w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na świecie.
Możliwość zdalnego zarządzania wyświetlaczem lub całą siecią takich wyświetlaczy z komputera z dostępem do internetu, znajdującego się w dowolnym miejscu na świecie znacznie ułatwia pracę z urządzeniem. Znajdując się poza firmą, np. w swoim domu możesz dowolnie zmienić treści wyświetlane na urządzeniu, podobnie jak w chwili gdy komunikacja jest bezpośrednia.