Stopery sportowe

Stoper sportowy LED

Firma Enterled oferuje profesjonalne duże stopery sportowe oparte na technologii LED. Sprzęt doskonale nadaje się do obsługi masowych imprez sportowych np. biegów masowych, biegów przełajowych, biegów na orientację, wyścigów kolarskich, rajdów samochodowych, zawodów narciarskich czy wszelkiego rodzaju aktywności, gdzie ważny jest pomiar czasu wstecz - a przede wszystkim odpowiednia jego prezentacja.

 

 

Stoper sportowy LED

W ofercie posiadamy również niewielkie stopery w rozmiarze np. 96 cm x 16 cm, które są w zupełności wystarczające do tego by zaprezentować czas osiągany przez zawodników. Mimo swych niewielkich rozmiarów posiadają - podobnie jak większe modele - rozbudowane możliwości konfiguracji: możliwość wyświetlania tekstu przepływającego, odliczanie w górę lub w dół,  prezentacji aktualnej temperatury czy dodawania efektów specjalnych do prezentowanej na wyświetlaczu treści.

Stoper sportowy 64 cm x 16 cm  64 x 16

Stoper sportowy 96 cm x 16 cm  96 x 16

Stoper sportowy 128 cm x 16 cm  128 x 16

Stoper sportowy 160 cm x 16 cm  160 x 16

 

Dobór wielkości

O tym jaką wielkość stopera wybrać decyduje przede wszystkim to: do jakich celów i w jakich lokalizacjach będzie on używany? W trakcie zamawiania klient może liczyć na poradę udzieloną przez naszych specjalistów, jednak wcześniej warto się zastanowić jak dużego urządzenia potrzebujemy i co będziemy chcieli na nim wyświetlać? W rozważaniach tych może pomóc informacja, że cyfry o wielkości 15 cm prezentowane na wyświetlaczu stopera, przy normalnych warunkach atmosferycznych, powinny być dobrze widoczne z 40 - 45 metrów. Analogicznie: cyfry wielkości 30 cm będą czytelne nawet z 90 metrów - im większy wyświetlacz tym większe cyfry i ich widoczność.

Przy użyciu stoperów oferowanych prze firmę Enterled, istnieje możliwość wyświetlania cyfr w wielkości od 8 cm do pełnej wysokości wybranego rozmiaru wyświetlacza (16cm, 32cm, 64cm....itd.). Zależne jest to od wielkości wybranego modelu stopera.

Stoper sportowy LED

Przy zamawianiu urządzenia istnieje możliwość komponowania dowolnej wielkości stopera, składającego się z wielokrotności podstawowego modułu o wymiarach 16 cm x 32 cm. Przykładowo stoper składający się z trzech modułów miałby wymiary: wysokość 16 cm a długość 96 cm.

Moduł diod LED stopera sportowego

Wyświetlacz taki posiada możliwość prezentacji danych w dwóch wierszach. Im większy rozmiar wyświetlacza, tym większa możliwość podziału przestrzeni prezentacji na obszary przeznaczone do wyświetlania odmiennych danych. Większych gabarytów wyświetlacz może służyć jako tablica wyników np. na meczach siatkówki czy piłki nożnej.

Stoper- tablica sportowa

 

 

Wyświetlanie tekstu

Stopery prócz funkcji odmierzania czasu posiadają również możliwość zaprogramowania informacji tekstowej. Ilość wyświetlanego tekstu jest dowolna ponieważ wyświetlacz posiada możliwość prezentacji tekstu przepływającego:

Stoper sportowy - wyświetlanie tekstu

 

Funkcje stopera

Stoper posiada możliwość pomiaru czasu (odliczanie czasu do przodu) w formacie DD/GG/MM/SS oraz odliczania wstecz do zera od zadanej wartości. Ilość wyświetlanych cyfr jest zmienna w zależności od wybranej wielkości cyfr i kroju czcionki - stosownie do wielkości wyświetlacza.

Stoper sportowy 96cm x 32cm   96 x 32

Stoper sportowy 128cm x 32cm  128 x 32

Stoper sportowy 160cm x 32cm  160 x 32

Stoper posiada ponadto funkcję wielokrotnego odliczania startowego np. od 30 sekund do zera i automatyczny start ponownego odliczania 30 sekund, który może zostać użyty np. dla sekwencyjnego trybu startowego. Tymczasem w innym obszarze wyświetlacza może być prezentowany czas jaki upłynął od startu pierwszego zawodnika lub dowolny komunikat tekstowy.

Ponadto Stopery posiadają wiele możliwości konfiguracji:
- Wyświetlanie daty w kilku formatach
- Wyświetlanie aktualnego czasu w formie cyfrowej
- Wyświetlanie aktualnego czasu w formie opisowej
- Wyświetlanie godziny w formacie zegara analogowego
- Pomiar czasu
- Odliczanie zadanego odcinak czasu
- Odliczanie wsteczne zadanego odcinak czasu
- Prezentacja treści tekstowej
- Prezentacja tekstu przepływającego
- Płynna regulacja prędkości przepływającego tekstu
- Możliwość podzielenia panelu wyświetlacza na kilka niezależnych obszarów
- Możliwość prezentacji kilku funkcji stopera równocześnie
- Kilkadziesiąt czcionek do wyboru
- Kilkanaście formatów prezentacji cyfr

Stopery sportowe - różne czcionki
 

Opcjonalnie:
- Możliwość prezentacji aktualnej temperatury
- Możliwość prezentacji wilgotności powietrza.

 

Wiele obszarów

Możliwe jest podzielenie wyświetlacza na dowolne obszary np. dwie linie poziome, tak by w jednej wyświetlić np. czas odliczany do przodu a w drugiej czas odliczany do tyłu lub informację tekstową. Podobnie możliwe jest podzielenie wyświetlanych treści w pionie. Co pokazują poniższe przykłady:

Stoper - podział na obszary

 

Zarządzanie stoperem

Projektowanie wyglądu oraz wgrywanie projektu do stopera odbywa się na komputerze przy użyciu dedykowanego oprogramowania. Wyświetlenie zaprogramowanych treści odbywa się dopiero po wgraniu naszej kompilacji do pamięci stopera. Przy okazji należy wspomnieć, że do poprawnego działania stopera nie zawsze potrzebna jest stała komunikacja z komputerem. Jeśli wybierzemy opcję dodatkową z pilotem lub klawiszami na obudowie urządzenia to zarządzanie wgranymi wcześniej programami możemy prowadzić za ich pomocą np. startować i zatrzymywać odliczanie, przełączać programy i spoty.

Stoper sportowy - program do zarządzania

Stoper sportowy (tablica startowa) to wielofunkcyjne urządzenie posiadające wiele różnorodnych zastosowań oraz niezliczone możliwości konfiguracji. Prócz wyświetlania odmierzania czasu i prezentacji tekstu, wyświetlacz tego typu oferuje możliwość prezentacji logotypów sponsorów lub nazw klubów sportowych czy instytucji organizujących dane wydarzenie. Podział przestrzeni wyświetlacza na poszczególne obszary, w których definiuje się prezentację różnego typu danych jest niezwykle prosty dzięki zastosowaniu intuicyjnego oprogramowania stwarzającego takie możliwości.

Stoper sportowy LED - duży

 

 

Komunikacja

Standardowym rozwiązaniem komunikacji pomiędzy stoperem a komputerem jest podłączenie za pomocą kabla LAN. 

Stoper sportowy - komunikacja LAN

 

W dodatkowo płatnej opcji zyskujemy możliwość łączenia się z urządzeniem za pomocą modułu WLAN.

Stoper sportowy - komunikacja Wi-Fi

 

Zasilanie

Wyświetlacz stopera zasilany jest prądem sieciowym o napięciu 230V. Jednak istnieje również opcja dostosowania wyświetlacza do pracy z prądem o napięciu 12V lub 24V.

Stoper sportowy - zasilanie

 

 

Dostępne kolory diod

Do konstrukcji stoperów LED używane są trzy wersje kolorystyczne diod: czerwone, zielone lub żółte.

Stoper sportowy - kolory diod

 

 

Solidna konstrukcja

Stopery Sportowe Enterled budowane są z wielką starannością, dbamy o szczegóły i solidność wykonania by zapewnić naszym produktom odpowiednią trwałość i bezawaryjność. Wyświetlacze wykonane są z super jasnych diod co sprawia, że prezentowane treści widoczne są z dużej odległości. Posiadają bardzo wytrzymałą, aluminiową obudowę a konstrukcja jest odporna na dowolne warunki atmosferyczne. Urządzenie można stosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Stopery sportowe - solidna konstrukcja

 

Statyw

Opcjonalnie urządzenie może zostać wyposażone w stabilny i bardzo solidnie zbudowany stojak umożliwiający jego instalację w dowolnym miejscu na dogodnej wysokości.

Stoper sportowy - statyw

 

 

Cennik Stopery sportowe

Cennik Stoperów Sportowych

logo enterled

ENTERLED
ul. Łowiecka 75
43-300 Bielsko - Biała

biuro@enterled.pl

33 811 23 25

792 90 90 90

Polski produkt

Wyświetlacze LED oraz ich obudowy produkujemy w naszym zakładzie zlokalizowanym w Bielsku - Białej. Nieustannie inwestujemy w rozwój i innowacyjność, szeroka gama rozwiązań używanych w naszych urządzeniach została opracowana od podstaw w naszej firmie.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji:
Poniedziałek 9:00 - 17:00
Wtorek 9:00 - 17:00
Środa 9:00 - 17:00
Czwartek 9:00 - 17:00
Piątek 9:00 - 17:00
Polityka prywatności

Strona enterled.pl korzysta z technologii plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności naszej firmy. W każdej chwili możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies zmieniając ustawienia twojej przeglądarki.

Copyright © 2024 Enterled. All Rights Reserved.